Omega-3 mastné kyseliny jsou látky, které si naše tělo neumí samo vytvořit. Přitom jsou omega-3 pro nás a náš metabolismus naprosto klíčové. Jak je ale správně doplňovat? Z rostlinných nebo raději živočišných zdrojů? Co je lepší?
Rostlinné omega-3 obsahují především mastnou kyselinu ALA. Kyselina ALA je ale sama o sobě pro naše tělo nevyužitelná, a proto dochází k její přeměně na EPA a posléze také na DHA. Tělo je ale schopné přeměnit pouze 2 – 5 % původního množství. U rostlinných omega-3 je tedy vstřebatelnost jen velice malá, zatímco živočišné omega-3 tělo vstřebá až 98 %!
Nenahraditelným zdrojem živočišných omega-3 mastných kyselin jsou všechny druhy mořských ryb, především ty tučné pocházející z chladných vod. Jako příklad můžeme uvést sledě, lososa, makrelu, sardinky či tuňáka.
OmegaMarine Forte+ obsahuje kvalitní rybí olej z norských lososů bohatý na DHA i EPA. Pokud nekonzumujete alespoň 3x týdně tučné mořské ryby, dle doporučení Evropských zdravotnických úřadů, může pro vás být vhodnou alternativou zajištění si dostatečného příjmu omega-3 konzumace kvalitních doplňků stravy. Pro podporu normální funkce srdce, mozku a očí stačí 2 malé kapsle denně. Vyzkoušejte produkt OmegaMarine Forte.
Věděli jste, že průměrný Čech konzumuje v průměru o 60 % méně ryb, než je průměr na člověka v Evropské unii? V porovnání s Norskem je to dokonce 4x méně! Norsko díky oblibě ryb jako jsou losos, makrela nebo slaneček dosahuje průměrných 52 kg ryb na člověka ročně. Nejvíce ryb konzumují v Evropě na Islandu, a to 90 kg ročně! Světové prvenství mají Maledivy s neuvěřitelnými 139 kg ročně. V České republice, i proto, že nemáme přístup k moři, konzumujeme pouze 8 kg ryb včetně těch sladkovodních s malým množstvím omega-3.
Více se dočtete v článku zde.
Když navštívíte naši webovou stránku, tak může ukládat nebo načítat informace ve vašem prohlížeči, většinou ve formě souborů cookies.